Czym jest rattan i jakie ma możliwości wykorzystania?

Czym jest rattan i jakie ma możliwości wykorzystania?

Bardzo popularny rattan to materiał naturalny, który jest pozyskiwany z palmy rotangowej. Ta pnąca się roślina, nazywana jest również trzciną indyjską lub hiszpańską, a można ją spotkać przede wszystkim w Indiach i na Cejlonie. Żywa roślina ma postać silnego pnącza o długich pędach oraz pierzastych liściach. Natomiast obrobiony rattan staje się bardzo elastyczny i pozwala się kształtować z ogromną dowolnością.

Rodzaje rattanu

W sklepach outdoorowych można najczęściej spotkać:

  • Rattan naturalny – pozyskiwany z palmy rotangowej. Służy przede wszystkim do wyplatania mebli, ale możemy się także spotkać z rattanem florystycznym, który występujący w formie patyczków, kul oraz ramek pełniących funkcję stelaży pod kompozycje kwiatowe.
  • Rattan syntetyczny inaczej nazywany technorattanem – powstaje w wyniku oplatania aluminiowego bądź stalowego szkieletu żywicą syntetyczną. Bywa również nazywany ekorattanem.
  • Technorattan z polipropylenu – imitacja imitacji, czyli wytwór udający technorattanową plecionkę. W tym przypadku produkcja polega na odlewaniu włókien w formie. Wykonane w ten sposób meble ogrodowe są jednolite kolorystycznie, nie posiadają cieniowania, a w dotyku są bardziej twardsze.

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome oferuje swoim klientom bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych i tarasowych. Znajdziemy tam gotowe zestawy mebli oraz poszczególne elementy wyposażenia takie jak stoły, krzesła, fotele ogrodowe, huśtawki i sofy. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą na dessihome.pl.