Taras z gresu

Taras z gresu

Płytki gresowe 2 cm to odmiana gresu porcelanowego zaprojektowanego do użytku zewnętrznego, który może być stosowany na tarasach, w ogrodach, w strefach basenowych, podjazdach, parkingach czy w przestrzeniach publicznych. Gres ten charakteryzuje się ponadprzeciętną grubością. Dla porównania płytki ceramiczne w zależności od rodzaju mają od 6 do 9 mm grubości. Na rynku dostępne są także bardzo cienkie okładziny ceramiczne o grubości 3,5 mm. Solidny, dwucentymetrowy gres jest antypoślizgowy, odporny na zginanie, ścieranie i mróz, a ze względu na niską nasiąkliwość jest łatwy w czyszczeniu.

Jak wybrać płytki tarasowe?

Funkcjonalność, trwałość oraz estetyka to trzy zasady, którymi powinniśmy się kierować przy urządzaniu tarasu i strefy odpoczynku w ogrodzie. Płytki tarasowe 2 cm to po prostu grubsza wersja znanych nam gresów szkliwionych. Charakteryzują się więc dużą gęstością, przez co nie chłoną wody, są bardzo twarde, mrozoodporne i nie plamią się tak łatwo, jak inne materiały. Można je układać na kilka różnych sposobów. Jeśli więc rozważymy ich ułożenie, najlepiej będzie, jeśli poznamy wszystkie sposoby i wybierzemy najlepszy z punktu widzenia naszych potrzeb oraz warunków panujących na naszym tarasie czy ogrodzie.

Oferta Salonu DessiHome

W ofercie Salonu DessiHome znajdziemy wysokiej jakości płytki tarasowe o grubości 2 cm, które idealnie nadają się na wykończenie tarasów i balkonów. DessiHome posiada jedną z największych ekspozycji płytek tarasowych. Zapraszamy na stronę dessihome.pl.